فرش تبریز

فرش تبریز

Loading...

نتیجه ای پیدا نشد...!

تو صفحه های دیگه شاید چیزی که میخوای و پیدا کنی.

بررسی تاریخچه و ویژگی محصولات شرکت فرش تبریز

هنر فرش بافی قدیمی ترین هنر ایران است، فرش بافی از سال ها پیش تا به حال در ایران وجود داشته و هنرمندان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند.

یکی از مهم ترین قطب های فرش بافی ایران تبریز است که فرش های بسیار زیبایی در آن تولید می شود.

شرکت فرش تبریز از معروفترین شرکت های فعال در صنعت فرش بافی است که دستاوردهای زیادی در این زمینه داشته و توانسته به پیشرفت این صنعت در ایران کمک های بزرگی کند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم از این شرکت و تاریخچه و دستاوردهایش برای شما خوانندگان عزیز بگوییم.

 

تاریخچه پایه گذاری شرکت فرش تبریز

اولین فرش های تبریزی در دوران صفویه تولید شدند، در آن زمان فرش ها بسیار ساده بودند و بیشترِ طرح های به کار رفته در آن ها نقشه های روستایی بود. بعدها با تاسیس شرکت فرش تبریزی به مرور طراحی فرش های آن ها تغییرات بیشتری کرده و و نخ های با کیفیت تری برای تولیدشان به کار رفت.

 

ویژگی فرش های تولید شده در شرکت فرش تبریز

  • بافت: ریزبافت ترین فرش های ایرانی متعلق به شرکت فرش تبریز است. این شرکت به تولید فرش هایی بسیار ظریف و زیبا در ایران مشهور است.
  • طراحی: فرش های تبریزی از نظر طراحی بسیار دقیق بوده و زیبایی بی نظیری دارند. رایج ترین طرح مورد استفاده در این فرش ها طرح سماور است.

(منظور از طرح سماور ترکیب دو طرح سلیمی در کنار یکدیگر است که یک سماور زیبا را ایجاد می کنند)

  • نخ: در سال های اولیه تاسیس این شرکت استفاده از پشم های مختلف برای تولید فرش رواج داشت به این صورت فرش های آن زبرتر و خشن تر بودند اما امروزه نخ های مختلفی برای تولید فرش ها استفاده می شود. به صورت کلی فرش های تولید شده در شرکت تبریز الیافی بسیار مرغوب و با کیفیت دارند.

 

بررسی انواع طرح هایی که برای بافت فرش تبریزی مورد استفاده قرار می گیرند

  • لچک ترنج: منظور از طرح لچک و ترنج اشکال دایره و بیضی شکلی است که در وسط فرش قرار گرفته و اصولا ماهی در آن ها قرار دارد. لچک ها نیز همان برگ های حاشیه فرش هستند.
  • هریس: هریس شهر کوچکی در تبریز است. منظور از طرح هریس خطوط منحنی مختلفی است که به نقشه ی این شهر شباهت دارند. به طور کلی فرش تبریزی که طرح آن هریس باشد نقشه ی معینی نداشته و تنها ایده ی ذهنی فرش بافان است. از آنجایی که برای بافتن طرح هریس از قاعده ی خاصی پیروی نمی شود جذابیت بیشتری دارد.
  • چهار فصل: طرح چهار فصل نیز نمادی از زندگی و شیوه زندگی کشاورزان در چهار فصل است. این طرح ها می تواند هر کار مربوط به کشاورزی را در خود داشته باشد.

 

نمایندگی شرکت فرش تبریز

فرش های تبریزی نقش و طرح بسیار خاص و منحصر به فردی دارند و از آنجایی که کیفیت عالی داشته و در شانه و تراکم مختلف تولید می شوند از پرفروش ترین فرش هایی هستند که اکثر ایرانیان به خرید آن ها علاقه بسیاری دارند.

از این رو فروشگاه های مختلفی در زمینه فروش فرش تبریزی فعالیت کرده و سعی می کنند مشتریان را از طریق این مدل فرش ها به خود جذب کنند؛ اما شرکت فرش تبریز تنها چند نمایندگی کاملا مطمئن و مورد اعتماد در ایران داشته و جنس های اصیل و با کیفیت خود را به آن ها عرضه می کند.

 بنابراین بهتر است مشتریان برای خرید این نوع فرش ها به نمایندگی های رسمی این شرکت مراجعه کنند تا از سوءاستفاده و کلاهبرداری فروشندگان جلوگیری شود.

فروشگاه فرش قالی خانه یکی از نمایندگی های رسمی شرکت فرش های تبریزی بوده که چندین سال است با این شرکت معروف کار کرده و امروزه به عنوان یکی از بهترین نمایندگی های فروش فرش تبریزی شناخته می شود. شما می توانید برای خرید فرش های مختلف تبریزی به سایت قالی خانه مراجعه کرده و با کیفیت ترین محصولات را خریداری کنید.

 

قیمت محصولات شرکت فرش تبریز

فرش های تبریزی دارای انواع و اقسام مدل ها هستند و بسته به سلیقه و انتخاب مردم می توانند تغییر کنند.

خوشبختانه قالی خانه انواع و اقسام این فرش ها را به فروش می رساند و هر فردی می تواند متناسب با سلیقه ی خود آن ها را با قیمتی بسیار مناسب از قالی خانه خریداری کند.

 

خرید فرش های تولید شده در شرکت فرش تبریز

در ایران فروشگاه های مختلفی برای خرید این فرش های بسیار زیبا وجود دارند اما همه ی آن ها از شرایط و قیمت های خوبی برخوردار نیستند، با این وجود قالی خانه می تواند فرش های مورد نظر مشتریان را در سریع ترین حالت و با قیمت های استثنایی به دست شان برساند.

شما می توانید برای سفارش هر نوع فرش در هر طرح و رنگی به سایت قالی خانه مراجعه کرده و بهترین محصولات مورد نظر خود را خریداری کنید.

لیست آخرین قیمت فرش تبریز 1402
نام فرش تبریز حدود قیمت فرش تبریز
تابلو فرش دستباف طرح وان یکاد و امن یجیب کد 10 از 0 تومان تا 0 تومان
تابلو فرش دستباف تبریز طرح گل و گلدان کد 20 از 0 تومان تا 0 تومان
تابلو فرش دستباف تبریز طرح وان یکاد کد 30 از 0 تومان تا 0 تومان
تابلو فرش دستباف تبریز طرح کوچه باغ کد 40 از 0 تومان تا 0 تومان
تابلو فرش دستباف تبریز طرح وان یکاد و سوره کوثر کد 50 از 0 تومان تا 0 تومان
گارانتی اصلی و درجه 1

گارانتی اصلی و درجه 1


خرید از نمایندگی رسمی

تحویل فوری در تهران و البرز

تحویل فوری در تهران و البرز


در صورت موجودی در انبار

پیگیری سفارشات

پیگیری سفارشات


از طریق چت آنلاین و واتس آپ

پشتیبانی سریع

پشتیبانی سریع


چت آنلاین و واتس آپ

ضمانت سلامت فیزیکی خرید فرش

ضمانت سلامت فیزیکی خرید فرش


بازگشت تا ۷ روز در صورت عیب

پرداخت  قیمت فرش در محل سراسر ایران

پرداخت قیمت فرش در محل سراسر ایران


با دریافت کمترین بیعانه