ثبت نام | ورود |
قالیخانه {{cartItemsCount}}
{{ cartItemsCount }} کالا مشاهده سبد خرید
({{ item.quantity }} عدد)

{{ item.title }}

  • {{ item.color.title }}
  • {{ item.size }} با متراژ {{ item.meter }} {{ item.size }}
{{ item.price }}

{{item.discounted_price}}

{{ item.price }}

چای به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار در بین افراد محسوب می‌شود و احتمال ریختن آن روی فرش نیز بالطبع زیاد است بنابراین حتما شما بعد از ریختن چای روی فرش به فکر پاک کردن لکه آن هستید ولی مطلبی که حائز اهمیت است این که مهم‌ترین مسئله در پاک کردن لکه‌ها از روی فرش، زمان انجام این کار است. بلافاصله بعد از ریختن چای روی فرش ماشینی  باید فورا اقدام به پاک کردن آن نمایید وگرنه ممکن است کار پاک کردن لکه چای از روی فرش شما را دچار مشکل کند. 
روش های متفاوتی برای زدودن لکه چای از روی فرش وجود دارد که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم : 

پاک کردن لک چایی روی فرش

پاک کردن لکه چای با جوش شیرین ، ماست ، نمک و آب گازدار، سرکه، مایع ظرفشویی، آبلیمو، شامپو بچه و پودر بوره امکان پذیر است.

● پاک کردن لکه با جوش شیرین

 جوش شیرین پاک کننده‌ طبیعی است و به کمک جوش شیرین می‌توانید برای پاک کردن لکه چای از آن کمک بگیرید بدین صورت که بعد از ریختن چایی روی فرش، ابتدا به وسیله  یک پارچه تمیز و نمدار روی قسمتی که لک شده ضربه های مداوم بزنید. مقدار مناسبی جوش شیرین را در یک ظرف بریزید و با یک دستمال مرطوب که آغشته به جوش شیرین است روی لکه چای بزنید.این کار را چند ثانیه تکرار نمایید و در نهایت محل مورد نظر را آبکشی نموده و خشک نمایید.
    چنانچه بعد از دو الی سه مرتبه همچنان لکه وجود داشت از روش‌های دیگر برای از بین بردن لکه کمک بگیرید

●  پاک کردن لکه چای با ماست

می‌توانید به روش زیر لکه چای را با ماست از بین ببرید:
ابتد چای ریخته شده را از روی فرش پاک کرده می‌توانید برای جمع کردن چای از قاشق کمک بگیرید. اگر مقدار چای ریخته شده ناچیز است به کمک یک پارچه آن را جمع کنید.
با یک قاشق مقداری ماست روی فرش بریزید تا سطح لکه پوشانده شود چند دقیقه اجازه دهید تا ماست به طور کامل به تاروپود فرش نفوذ کند و بعد ماست را از روی سطح لکه بردارید سپس با یک دستمال مرطوب سطح مورد نظر را پاک نمایید.

●  پاک کردن لکه چای با نمک و آب گازدار

روش دیگر برای پاک کردن لکه چای، استفاده از نمک و آب گازدار است. این روش تقریباً مانند روش جوش شیرین می‌باشد. به این صورت عمل کنید:
ابتدا با یک دستمال مرطوب تمیز روی لکه چای بکشید تا مقداری از لکه جذب دستمال شود سپس اجازه دهید تا لکه خشک شود و مقداری نمک روی لکه بریزید تا سطح آن کاملا پوشیده شود و روی نمک مقداری آب گاز دار و یا لیموناد بریزید دستمال مرطوبی روی آن بکشید تا لکه‌ها پاک شوند، سپس محل لکه را با آب سرد بشویید.

●  استفاده از سرکه، راه حل پاک کردن لکه چای 

برای پاک کردن لکه چای با سرکه ابتدا یک پیمانه سرکه را با دو پیمانه آب مخلوط کرده و در یک اسپری آب بریزید .از این محلول روی محل لکه اسپری کنید و سپس با دستمال روی لکه بکشید تا به‌طور کامل از بین برود.
می‌توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین برای لکه زدایی استفاده کنید. ولی اگر  فرش شما حساسیت زیادی دارد، بهتر است با‌ احتیاط از آن استفاده کنید چون محلولی قوی به شمار می‌‌آید. 
یک پیمانه آب و یک پیمانه سرکه را با هم ترکیب و در یک اسپری آب بریزید.سه قاشق جوش شیرین را با یک قاشق سرکه ترکیب کنید تا مثل خمیر شود.حال این ترکیب را روی محل لکه بگذارید.بعد از یک الی دو دقیقه باید با اسفنج یا پارچه مرطوب روی آن ضربه بزنید.حال باید محلول آب و سرکه را روی لکه بریزید تا محل کف کند و با جوش شیرین واکنش نشان دهد و بعد محل را با آب سرد و یک پارچه تمیز پاک کنید تا لکه به‌طور کامل برطرف شود.

● زدودن لکه چای با مایع ظرفشویی

در این روش ابتدا محل لکه را با یک دستمال خشک پاک کرده و سپس یک قاشق سرکه و یک قاشق مایع ظرفشویی را در یک لیوان آب حل و به کمک یک اسفنج روی محل بکشید تا لکه به‌طور کامل از بین برود.

●  استفاده از آبلیمو ، روشی مناسب برای محو کردن لکه چای

ابتدا چای را با یک دستمال مرطوب یا قاشق از روی فرش برداشته و سپس چند قطره آب لیمو روی محل لکه بریزید و چند دقیقه بعد محل را با یک دستمال مرطوب پاک و رطوبت آن را با یک دستمال خشک بگیرید.

●    پاک کردن لکه چای با شامپو بچه

شاید برایتان جالب باشد بدانید که به کمک شامپو بچه نیز می‌توان لکه‌های روی فرش را از بین ببرید، برای این کار مقداری شامپو داخل یک لیوان آب بریزید و خوب بهم بزنید تا حالت کف به خود بگیرد. سپس روی لکه را با فوم بپوشانید و با یک دستمال مخصوص روی آن بکشید. سپس با یک دستمال یا حوله ، رطوبت فرش را بگیرید و اجازه دهید تا فرش کامل خشک شود.

●    پودر بوره، مناسب برای از بین بردن لکه چای روی فرش

بوره یک ماده معدنی است که می‌توان با استفاده از آن لکه چای را از روی فرش زدود

ابتدا قسمتی که لکه چای وجود دارد را مرطوب کنید و سپس پودر بوره را به‌قدری روی لکه چای بریزید که سطح آن کاملاً پوشیده شود و سپس پارچه تمیزی را آبکشی و آب اضافه را بگیرید و روی پودرها پهن کنید.

قاشق را روی پارچه خیس روی لکه بکشید و سپس پودرها را با همان پارچه بردارید و با یک پارچه خشک روی آن بکشید تا همه خیسی و پودرها از روی فرش برداشته شود.می‌توانید روی لکه جاروبرقی بکشید تا همه پودرها از روی فرش جمع شود.

بهتر است برای پاک کردن لکه از روی فرش از یک پارچه تمیز و سفید رنگ استفاده کنید تا لکه‌ها روی آن مشخص باشد.برای پاک کردن فرش به هیچ عنوان از آب گرم استفاده نکنید، این کار باعث تثبیت رنگ‌ چای و نوشیدنی روی فرش می‌شود. ممکن است با توجه به الیاف و نوع فرش، یک یا چند مورد از ترفندهای اعلام شده روی فرش شما تاثیرگذار باشد.
چنانچه فرش محل شما از نوع ابریشم یا فرش‌های گران‌بها و حساس است، بهترین کار کمک گرفتن از یک متخصص برای برطرف کردن لکه فرش است.

۱۴۰۲/۰۶/۲۶


گارانتی اصلی و درجه 1

گارانتی اصلی و درجه 1


خرید از نمایندگی رسمی

تحویل فوری در تهران و البرز

تحویل فوری در تهران و البرز


در صورت موجودی در انبار

پیگیری سفارشات

پیگیری سفارشات


از طریق چت آنلاین و واتس آپ

پشتیبانی سریع

پشتیبانی سریع


چت آنلاین و واتس آپ

ضمانت سلامت فیزیکی خرید فرش

ضمانت سلامت فیزیکی خرید فرش


بازگشت تا ۷ روز در صورت عیب

پرداخت  قیمت فرش در محل سراسر ایران

پرداخت قیمت فرش در محل سراسر ایران


با دریافت کمترین بیعانه